O firmie Kontakt Strefa architekta
Strona główna / O firmie

O firmie

Firma Koblenz powstała w 1984 roku wprowadzając na lokalny rynek aluminiowe systemy przesuwne przeznaczone do domowego użytku. W tym czasie produkowano systemy takie jak 0810, 0920, czy 0400.

Pierwsze 20 lat istnienia firmy było okresem stałego wzrostu, ulepszano bazę produktów zwiększając zakres sprzedaży i wzbogacając ofertę okuć. Rozpoczęto także produkcję niewidocznego zawiasu z regulacją 3-D z serii Kubica. W krótkim czasie Koblenz przekształcił się z firmy rzemieślniczej w produkcyjną.

Sześć lat później, w 1990 roku powstała firma Krona. Jej profilem od początku stała się produkcja kasetowych ościeżnic do drzwi przesuwnych, które były absolutną nowością na rynku. Od tamtego czasu wprowadzono wiele zmian i ulepszeń tego produktu, dostosowując go do wymagań i przepisów rynku na całym świecie. Ościeżnice dostępne są do ścian z cegły, do ścian z płyty gipsowo – kartonowej oraz do drzwi o minimalistycznym wykończeniu. W 2009 roku firmy połączyły swoje siły w wyniku czego powstała Krona Koblenz, która stała się liderem innowacji pośród niewidocznych zawiasów do drzwi oraz niestandardowych rozwiązań do drzwi i ościeżnic. Forma, funkcja i estetyka jej produktów umożliwiają nowatorską aranżację wnętrza. Ciekawa stylistyka oraz na wskroś nowoczesne i dopracowane technicznie produkty to wizytówka firmy Krona Koblenz i jej specjalność.